IDENTIFIKUJTE SVOJE RIZIKÁ PRE OCHRANU SVOJHO MAJETKU

  • zabezpečovacie systémy
  • kamerové systémy
  • elektrická požiarna signalizácia
  • hlasitá signalizácia požiaru
  • elektroinštalácie
  • centralizovaný pult ochrany

Centralizovaný pult ochrany

Schéma centralizovaného pultu ochrany firmy Transmont

Úlohou je detekcia a spustenie poplachu v prípade vzniku núdzovej situácie - poškodenie objektu, vlámanie, požiar, sabotáž systému, poruchy časti systému, pri prerušení el. dodávky a pod.

Čo dokáže centralizovaný pult ochrany?

Vyvolanie poplachu pri aktivácii senzora - Do centralizovaného pultu ochrany môže byť pripojené veľké množstvo senzorov, ktoré majú na starosti stráženie objektu. Tieto senzory sú: magnetické kontakty (slúžia na detekciu otvorenia okien či dverí ale je možné ich použiť aj na dvierka skríň či zásuviek), detektor rozbitia skla, detektor otrasov (ak by niekto sa snažil niečo prevŕtať či rozsekať alebo zbúrať), detektor pohybu (pir senzor), detektory prepadu (prepadové tlačítka, nášľapné lišty, pasce na peniaze), špeciálne detektory (sledovanie teploty, poruchy kúrenia či klimatizácie, únik vody či plynu).

Prenos signálu - Pult zabezpečuje prenos signálu z vyššie spomenutých detektorov a z elektronických zabezpečovacích systémov v reálnom čase - okamžite po zistení zmeny stavu

Spracovanie signálu, vyhodnotenie signálu, riešenie situácie - Signál príjme operačné stredisko, následne tento signál identifikuje poverená osoba a zistí odkiaľ tento signál prichádza a následne môže vzniknutú situáciu riešiť - overením miesta odkiaľ signál prichádza alebo vyslaním ozbrojenej hliadky, ktorá preskúma okolie.

Výjazd hliadky k okoliu- Po vyslaní ozbrojenej hliadky je operačné stredisko celý čas v kontakte s touto hliadkou a posiela jej ďalšie informácie pre rýchly a spoľahlivý zásah. Po príjazde táto hliadka vykoná vonkajšiu obhliadku miesta vzniku signálu, následne vnútornú, zistí príčiny vzniku signálu, overí priestor kde signál vznikol. V prípade vážnejšej situácie táto hliadka môže zavolať posily na miesto poplachu pre potrebu úspešného zadržania páchateľov. Počas celej akcie je v kontakte s operačným strediskom a informuje majiteľa o vzniku poplachu.

Ďalšie subjekty na zabezpečenie ochrany - Podľa potreby to môžu byť príslušníci polície, hasičského zboru, záchranári, havarijná služba alebo iný subjekt. Tieto subjekty zabezpečuje operačné stredisko, pričom hliadka poskytuje prvotné informácie z miesta vzniku signálu a spolupracuje s ďalšími subjektmi potrebnými na vyriešenie problému.

Napíšte nám a my sa postarám o ochranu Vášho majetku pred vniknutím.

TRANS-MONT | Prešov

Ponúkame návrh, plánovanie, tvorbu technickej dokumentácie, inštaláciu a servis zabezpečovacích zariadení. Ponúkame aj elektroinštaláciu pre zabezpečenie Vášho objektu.

Viac info

Kontakt

TRANS-MONT, s.r.o.
Suvorovova 4/A
080 01 Prešov
Slovenská republika

0903 260 461
info@transmont.sk
NÁJSŤ NA MAPE SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME

Aby Vám neunikla žiadna udalosť: