IDENTIFIKUJTE SVOJE RIZIKÁ PRE OCHRANU SVOJHO MAJETKU
- zabezpečovacie systémy
- kamerové systémy
- elektrická požiarna signalizácia
- hlasitá signalizácia požiaru
- elektroinštalácie
- centralizovaný pult ochrany
Zabezpečovacie systémy
Elektronické zabezpečovacie systémy (EZS) sa v súčasnosti stávajú už štandardnou súčasťou elektroinštalácie v nových, rekonštruovaných budovách a rodinných domoch.
Finančne náročná investícia, ktorú EZS v rámci vnútornej elektroinštalácie predstavovala, sa dá v súčasnej dobe cenovo porovnať pri jednoduchých systémoch EZS napríklad s bežnými elektrickými spotrebičmi, ktoré sú v bežnej domácnosti samozrejmosťou, takže už je dnes dostupná pre každého.
Samozrejme iná bude hodnota EZS určeného pre zabezpečenie panelákového bytu a iná pre zabezpečenie luxusnej vily. V dnešnej dobe sa už stiera rozdiel medzi klasickou elektroinštaláciou a ostatnými elektrickými zariadeniami, ktoré prispievajú ku komfortnému bývaniu.
Rozdelenie EZS vo vzťahu k priestorovému umiestneniu
- Obvodová ochrana – signalizuje narušenie obvodu objektu, pričom obvodom sa obvykle rozumie katastrálna hranica objektu
- Plášťová ochrana – signalizuje narušenie plášťa objektu, pričom plášťom rozumieme stavebné časti chráneného objektu
- Priestorová ochrana – je ochrana interiéru objektu
- Predmetová ochrana – sa aplikuje pri ochrane cenných predmetov (umelecké diela a pod.) Z hľadiska prenosu informácie o poplachu
- Lokálne systémy – pri vzniku poplachu je spustená akustická a optická signalizácia priamo v chránenom objekte alebo v jeho blízkosti
- Komunikačné systémy – akustická a optická signalizácia, prenos hlasovej a SMS správy o poplachu prostredníctvom telekomunikačnej siete – pevná linka, mobil GSM na zvolené telefónne čísla PCO systémy – indikácia komunikačná s výstupom na vybranú bezpečnostnú službu, ktorá vykoná fyzický výjazd do objektu.
Rozdelenie z hľadiska stupňa rizika
Pre stanovenie kategórie rizika a z toho vyplývajúcej požadovanej úrovne ochrany objektu je rozhodujúcich viacero vstupných faktorov, ktoré posudzujeme v širších súvislostiach.
V zásade sa riziká členia do troch skupín, ku ktorým sú ďalej kategorizované technické prostriedky. Ich použitie potom určuje stupeň rizika, v ktorom je PSN priradené:
- Nízke riziko
- Stredné riziko
- Vysoké riziko
Máte záujem o spoľahlivý bezpečnostný systém? Kontaktujte nás.
Náš sortiment zahŕňa:
Ústredňa
Prijíma a vyhodnocuje signály z detektorov a všetkých zariadení v sieti a na základe ich dát rozhoduje o vyhlásení poplachu a riadi funkčnosť celého systému. Základným predpokladom pri výbere ústredne je počet slučiek v objekte - na každú slučku pripadá jeden snímač, detektor v sieti. Ústredne sa vyrábajú v rozličných množstvách slučiek - 4, 8, 16, 24 a viac. Rozsiahlym objektom ako sú hotely či továrne vieme vytvoriť sieť tvoriacu až 192 slučiek. Ústredňa môže zahŕňať viac podsystémov, čo umožňuje zlúčiť viacero samostatných užívateľov/firiem do jednej ústredne (je to výhodnejšie pre jednotlivcov) pri zachovaní samostatnosti daných používateľov.
Klávesnica
Slúži na komunikáciu s ústredňou - zapínanie/vypínanie systému, na prehliadanie udalostí, poplachov, pridávanie nových užívateľov a pod. Väčšina ústrední podporuje pripojenie viacerých klávesníc do systému.
Infrapasívny detektor (PIR snímač)
Pre zaznamenanie pohybu v objekte sa využívajú infrapasívne detektory alebo aj PIR senzory. Tieto snímače fungujú na princípe monitorovania teploty prostredia a prípadných zmien pri pohybe osoby či zvieraťa v okolí. Je možné ich kombinovať s inými senzormi pre presnejšiu detekciu a vylúčenia možných falošných poplachov.
Akustický detektor rozbitia skla
Tieto detektory sa používajú v miestnostiach so sklenenou výplňou a na základe zachyteného zvuku rozbitia skla vyvolajú poplach. Zvuk analyzujú s internou databázou rozbitia rôznych typov skiel, na základe ktorej vyhodnotia či ide o poplach.
Magnetické detektory
Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach v závislosti od použitia - zápustné, kovové pojazdné vhodné na garážové brány a pod. Sú skvelým doplnkom na trezory či iné druhy dvier, ktoré pri odpojení vyšlú signál do ústredne (v prípade, že bol objekt zaheslovaný).
Požiarny detektor
Detektor požiaru či dymu patrí k bežnej súčasti elektronického zabezpečovacieho systému, podľa spôsobu detekcie sa delia na optické a tepelné.
Sirény
Sirény ponúkame vonkajšie, vnútorné ale aj v podobe majákov. Úlohou sirén je upozorniť okolie v prípade narušenia objektu. Siréna obsahuje aj blikajúce svetielko. Externé sirény sú odolné, pripravené čeliť poveternostným no i mechanickým vplyvom. Siréna je vybavená vlastným akumulátorom, v prípade fyzického poškodenia sirény.
GSM Komunikátor
Ak ústredňa nie je pripojená na telefónnu linku, je možné pripojiť ju na GSM komunikátor, ktorý komunikuje bezdrôtovo prostredníctvom textovej alebo zvukovej informácie. Tento hlásič Vás bude informovať o stavoch v objekte - môže Vám zasielať upozornenia o signáloch z detektorov, havarijné alebo poruchové stavy zabezpečovacích systémov a pod.
Záložný zdroj
Bezúdržbové akumulátory, ktoré zabezpečia prevádzku systémov v prípade výpadku prívodu elektrickej energie. Veľkosť záložného zdroja sa odvíja od množstva zariadení zapojenom v zabezpečovacom systéme.